Firma cateringowa na imprezę

Imprezy firmowe to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sposobów na zintegrowanie pracowników i pracodawcy. Na tego typu spotkaniach bardzo często pojawia się catering. Ta forma usług gastronomicznych stała się na tyle modna, że oferują je nie tylko restauracje, ale też wyspecjalizowane firmy cateringowe.

Na rynku ofert cateringowych można znaleźć całe mnóstwo firm, które świadczą tego typu usługi. Dlatego też przed dokonaniem wyboru, należy dobrze rozważyć nie tylko ofertę firmy, ale sprawdzić jej doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia, poszukać niezależnych opinii.

Zanim wybierze się oferty firm oferujących catering ważne jest przede wszystkim ustalenie w jakim celu będzie się z takich usług korzystało. W przypadku korzystania stale z usług dostarczania posiłków do firm bardzo ważne jest postawienie na takie firmy, które mogą zapewnić sprawną obsługę. Regularne dostarczanie posiłków to zarówno konieczność wykonania odpowiednio dopasowanych jadłospisów a często również dietetycznych posiłków.

Dobra firma cateringowa to firma posiadająca doświadczenie w obsłudze, które potwierdzone jest przede wszystkim zadowoleniem klientów korzystających z jej usług. Dobrze, jeśli firma ma swój udział w organizacji różnego rodzaju imprez, przyjęć, eventów i spotkań biznesowych. Tak szeroki wachlarz zrealizowanych zleceń bez wątpienia gwarantuje większe doświadczenie firmy. Niektóre z firm mogą też pochwalić się różnego rodzaju nagrodami zarówno z dziedziny kulinarnej, jak również samej obsługi imprez. Tego typu nagrody i wyróżnienia z pewnością są dodatkowym atutem, bo wzbudzają zaufanie klientów.

Aby mieć pewność, że zadowolimy podniebienia naszych gości, koniecznie musimy dokładnie przeanalizować propozycje dań, na które się zdecydujemy. Menu dobrej firmy cateringowej powinno być zróżnicowane. Dzięki temu będziemy mieli dużą możliwość wyboru najkorzystniejszego dla nas rozwiązania, zgodnego z założeniami organizowanej uroczystości.

Wskazówki jak poradzić sobie z organizacja cateringu:

  1. Na początku stwórz dokładną listę gości i rozeznaj się w ich preferencjach żywieniowych. Jeśli nie jest to możliwe, postaw na różnorodność (np. szwedzki stół), tak, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Pamiętaj, że jeśli wśród gości będą dzieci, potrzebne będzie dla nich kilka odrębnych posiłków.

  2. Wyceń wartość planowanych posiłków. To pierwsza kwestia, którą powinieneś się kierować. Określ ile pieniędzy masz zamiar wydać na jedzenie.

  3. Zanim zaczniesz sprawdzać oferty różnych firm, zapytaj znajomych – może podzielą się z Tobą informacjami o jakiejś sprawdzonej i profesjonalnej firmie.

  4. Przeglądaj oferty. Zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale też na lokalizację, jakość składników, ilość obsługi. Umów się na konsultacje, jedź do nich i popróbuj jedzenia, jakie przyrządzają. Nie żałuj czasu, ponieważ doskonale wiesz, że jedzenie to na każdym wydarzeniu podstawowa potrzeba.

  5. Sprawdź dokładnie, jak wygląda kwestia alkoholu. Prawdopodobnie będziesz musiał dokupić go samodzielnie, plus ewentualnie – dodatkowo zatrudnić barmana.

  6. Zrób research na temat firmy, na którą chcesz się zdecydować. Poczytaj opinie w Internecie – postaraj się jednak wyciągnąć z nich własne wnioski, ponieważ na pewno znajdzie się kilka negatywów. Uważaj również na zbyt pozytywne – firmy często kupują usługi tzw. marketingu szeptanego, czyli płacą za „dobre słowo”. Postaraj się kierować wiarygodnie brzmiącymi komentarzami.